נועה מירון (שטרן)

נועה מירון (שטרן)

מצפה כוכבות: הדוקטורנטיות של אוניברסיטת תל-אביב

נועה מירון (שטרן)

1980

פרדס חנה-כרכור

השפעה סביבתית של מוצרים

כלכלת שיתוף. הוריי עזבו את העיר כדי להקים מושב שיתופי בגליל המערבי. לגדול בסביבה בה המבוגרים עשו שינוי גדול בחייהם וחיפשו דרך חיים חדשה, השפיע על הדרך בה אני רואה עד היום את העולם. המושב שלנו היה מבוסס טכנולוגיה – חברות מחשבים, אלקטרוניקה והנדסת מים לצד ענפים כמו אדריכלות וקצת חקלאות. בחופשים עבדנו בחברות השונות. בתיכון שילבתי מגמות פיזיקה ומחול והתעניינתי בזכויות בעלי חיים. מגיל 12 אני צמחונית.

 

לגדול בסביבה בה המבוגרים עשו שינוי גדול בחייהם, השפיע על הדרך בה אני רואה את העולם

פגישת מחזור. המחקר שלי מתמקד בבדיקת ההשפעה הסביבתית של מחזור החיים של מערך המים בישראל כמקרה מבחן, החל מהפקת המים ממקורותיהם השונים, דרך הטיפול וההולכה, וכלה באספקה לצרכן. מסד הנתונים שבנינו מאפשר להשוות בין מוצרים בקביעת מדיניות סביבתית, למשל האם לעודד שימוש במגבות נייר או במגבות רב פעמיות בשירותים ציבוריים; לבצע החלטות לגבי שימוש במוצר או טכנולוגיה, ולסמן ולתייג מוצרים כך שהצרכנים יוכלו להעדיף מוצרים ברי קיימא.
 

להפוך לסטנדרט. אני שואפת להיות חוקרת מובילה ומשפיעה בתחום של קבלת החלטות סביבתיות, ולהנגיש כלים ושיטות כמותיות לקבלת החלטות סביבתיות. ארצה לעשות פוסט דוקטורט בשוויץ, עם קבוצת המחקר המובילה בתחום, ולהפוך את השיטה שאני מפתחת לסטנדרט.

 

אוניברסיטת תל-אביב, רחוב חיים לבנון 30, 6997801.
UI/UX Basch_Interactive