אוניברסיטת תל אביב בונה אלפי מטרים של גגות סולאריים ברחבי הקמפוס

המטרה: לייצר כמות משמעותית של קילו ואט חשמל לתצרוכת פנימית בקמפוס

09 מאי 2021
גג הספרייה המרכזית ע"ש סוראסקי

הנהלת אוניברסיטת תל אביב החליטה באחרונה על הקמת גגות סולאריים ברחבי הקמפוס בהשקעה של כ-2.5 מיליון דולרים. מדובר במיזם שצפוי להתפרס על אלפי מטרים מרובעים, אשר יספקו כמות משמעותית של קילו ואט של אנרגיה מתחדשת לתצרוכת פנימית בקמפוס. בין היתר האוניברסיטה החליטה להציב גגות סולאריים מעל המבנים של הספרייה המרכזית, הנדסת חשמל, עבודה סוציאלית, בניין הפקולטה למשפטים, בניין הפקולטה לאומנויות ועוד.

 

התוכנית החלה לפני כשנתיים כפיילוט, ובעקבות הצלחתו - הורחבה לאחרונה למבנים רבים בקמפוס. בטווח של כשנה מהיום סך שטח הגגות שיהיו מכוסים בפאנלים הסולריים בקמפוס צפוי להגיע ל- 13,000 מטרים רבועים, נתון שמציב את אוניברסיטת תל אביב כמובילה בתחום זה מבין כלל המוסדות האקדמיים בארץ.

 

כמו כן, יצוין שתוכנית זו היא חלק מעבודת מטה רחבה של המועצה הירוקה של אוניברסיטת תל אביב, שחידשה באחרונה את פעילותה במטרה להפוך את הקמפוס לירוק יותר. בין היתר, המועצה הירוקה פועלת לקידום פעילויות סביבתיות-חברתיות מגוונות הכוללות את הקטנת החתימה האקולוגית של הקמפוס, הפחתת צריכת המים וניצול מי המזגנים להשקיית גינות, הרחבת המיחזור של האשפה, צמצום השימוש בכלים חד פעמיים ברחבי הקמפוס ומעבר הדרגתי לעבודה מנהלית ללא נייר.

 

לאתר קמפוס ירוק >

 

 

כל מה שמעניין - ישר למייל

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>