מכון קונפוציוס באוניברסיטת תל אביב

מכון קונפוציוס באוניברסיטת תל אביב, שנחנך בשנת 2007, הינו פרי שיתוף הפעולה הפורה בין אוניברסיטת תל אביב לבין המכון הבינלאומי להפצת השפה הסינית בבייג'ינג, ופועל ברוח עשרות "מכוני קונפוציוס" באוניברסיטאות מובילות בעולם. בראש מכון קונפוציוס באוניברסיטת תל אביב עומד הד"ר אורי סלע

מטרתם של מכוני קונפוציוס השונים היא הפצת השפה והתרבות הסינית לקהל הרחב, בצד העמקת המחקר האקדמי של ההיסטוריה והתרבות הסינית. נאמן למטרות אלה, מכון קונפוציוס באוניברסיטת תל אביב מציע מגוון של קורסים בסינית ומקיים פעילויות תרבותיות הנוגעות לסין - סרטים, קונצרטים, תערוכות, והרצאות, כולם פתוחים לציבור. במקביל פועל להרחבת המחקר האקדמי של סין באוניברסיטה באמצעות כנסים אקדמיים, מלגות ופרסים לתלמידים מצטיינים.

למכון קונפוציוס באוניברסיטת תל אביב יש, אפוא, שתי זירות פעילות עיקריות: האחת היא החברה הישראלית בכללה שלה מציע המכון הכרות מעמיקה עם השפה הסינית ועם נכסי הרוח של הציביליזציה הסינית; והשנייה היא האוניברסיטה, בה פועל המכון – תוך שיתוף פעולה הדוק עם החוג ללימודי מזרח אסיה – להעמקת ההוראה והמחקר בתחום לימודי סין.

מכון קונפוציוס מציע מגוון של קורסים מסובסדים בסינית לקהל הרחב, בהנחיית מורים מסין. לפרטים והרשמה לקורסים אלה יש לפנות למזכירות החוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב (בניין גילמן, חדר 259), טלפון: 03-640-7836.

פרטים על ההרצאות והכנסים האקדמיים של מכון קונפוציוס ניתן למצוא במדור האירועים באתר.

לאתר מכון קונפוציוס