‏‫פרויקט מחקר שפת הסימנים ולקויות בשפת הסימניםפרופ' נעמה פרידמן
פרופ' נעמה פרידמן היא נוירופסיכולוגית של השפה, החוקרת שפה ומוח. היא ראש מעבדת שפה ומוח וראש מעבדת ליזלוטה אדלר לחקר התפתחות הילד בביה"ס לחינוך ובבי"ס סגול למדעי המוח באוניברסיטת תל אביב. מחקריה עוסקים בליקויי תחביר ושליפת מילים לאחר פגיעה מוחית ובפגיעות ‏התפתחותיות, בדיסלקסיות ודיסגרפיות בשפות שונות, ברכישת שפה ובהדמיה מוחית של שפה וקריאה. היא עורכת ראשית של כתב העת שפה ומוח ועורכת בכתב העת Cortex.

דורון לוי
דורון לוי הוא אדם חרש בעל תואר ראשון בחינוך ילדים חרשים וכבדי שמיעה מאוניברסיטת ת"א ותואר שני במדיניות ציבורית. מרצה להוראת שפת הסימנים הישראלית למעלה מ-15 שנה במוסדות אקדמיים, ראש התכנית למתורגמנות של אונ' אריאל. כיהן בעבר כיו"ר אגודת החרשים בישראל ופעיל לשינוי חברתי למען קהילת החרשים בישראל. כיום עוסק כעוזר מחקר בתחום לקויות שפה אצל ילדים חרשים במעבדת שפה ומוח באוניברסיטת תל אביב.

ד"ר רונית שטרמן
‫ד"ר רונית שטרמן חוקרת את היכולות התחביריות של ילדים עם ליקוי שמיעה ופרסמה מאמרים העוסקים בהבנה והפקה של מבנים תחביריים שונים בקרב אוכלוסייה זו. עבודת הדוקטורט שלה עוסקת בקשר בין היכולות התחביריות לבין הבנת הנקרא של ילדים עם ליקוי שמיעה, בקשר בין משתני הרקע של הילדים לבין יכולות אלו, ובטיפול בקשיי תחביר. ד"ר רונית שטרמן היא מורה מומחית להוראת ילדים עם ליקוי בשמיעה, היא מלמדת פסיכובלשנות בחוג לחינוך מיוחד וייעוץ חינוכי באוניברסיטת תל אביב ומדריכה אנשי חינוך לילדים עם ליקוי שמיעה.

לילך פאר

נטע חלוץ

משתתפים במדינות אחרות