היחידה למחקר התרבות

הודעות וחדשות

חדשות תש"ע (2009–2010)

 

חדשות תשס"ט (2008–2009)

 

חדשות תשס"ח (2007–2008)

 

 

 

סנאט האוניברסיטה של תל-אביב החליט למנות את פרופ' זהר שביט מופקדת על הקתדרה לסמיוטיקה ומחקר התרבות ע"ש פורטר החל בנובמבר 2009 לאחר שפרופ' איתמר אבן-זהר סיים בסוף אוקטובר 2009 את תקופת כהונתו כמופקד, לאחר שכיהן בתפקיד זה משנת 1990.

הסדנה למחקר התרבות לא תתקיים השנה. במקומה מתוכננת להתקיים סדנה ביוזמת קבוצת תלמידי היחיד שתיקרא "סדנת מחקר התרבות של תלמידי היחידה למחקר התרבות". לפרטים נא להקיש כאן.

בשנת תש"ע נפתח ביחידה מסלול לימודים מיוחד בתרבות הילד והנוער. במסלול שלוש מגמות: מגמה מחקרית עם תיזה, מגמה עיונית, ומגמה עם התנסות מעשית. השנה החלו את לימודיהם בתוכנית 56 תלמידים. ראש המסלול היא פרופ' זהר שביט; מרכזת המסלול: ד"ר יעל דר. פרטים באתר המסלול.

אורח ביחידה למחקר התרבות

בסמסטר א' מתארח ביחידה פרופ' ג'אומה סוביראנה אורטין (Jaume Subirana Ortín), מהאוניברסיטה הפתוחה של קטלוניה בברצלונה. פרופ' סוביראנה הוא חוקר תרבות וספרות, וכן משורר, סופר ומתרגם בשפה הקטלנית.

כתובת הדוא"ל של פרופ' סוביראנה:

jaume.subirana@gmail.com

בעקבות הסדנה הבין-לאומית שהתקיימה במסגרת פרויקט המחקר של פרופ' רקפת סלע-שפי ופרופ' מרים שלזינגר במארס 2009 על הנושא Profession, identity and status: Translators and interpreters as an occupational group, יצאו שתי חוברות מיוחדות של כתב העת Translation and Interpreting Studiesבעריכת פרופ' רקפת סלע-שפי ופרופ' מרים שלזינגר. החוברת הראשונה, המוקדשת לנושא Questions of status and field יצאה בינואר 2010. החוברת השנייה, שתוקדש לנושא Questions of role and identity תצא במהלך האביב.

web hit counter