פרופ' רועי בק ברקאי

"שפה מחקרית משותפת עם כל-כך הרבה עמיתים בקמפוס נותנת למעבדה שלי יתרון עצום".

פרופ' רועי בק-ברקאי, הוא חוקר ומרצה בתחום הביופיזיקה, בפקולטה למדעים מדויקים ע"ש ריימונד ובברלי סאקלר.

 

"בשבילי לחזור לאוניברסיטת תל-אביב היה כמו לחזור הביתה, כך שהחזרה לישראל הייתה הכי טבעית בעולם", אומר פרופ' בק-ברקאי שחזר לארץ עם משפחתו לאחר ארבע שנים של פוסט דוקטורט באוניברסיטת סנטה-ברברה בקליפורניה.

 

פרופ' רועי בק-ברקאי, ביופיזיקאי בהכשרתו, חוקר מנגנונים המשפיעים על היווצרות של צבירים ביולוגים בסקאלה הננומטרית (מיליארדית המטר). תחום מחקרו, אשר נמצא בחזית המדע העולמית, מאפיין מבנים ותהליכים רבים בביולוגיה, בהם אוסף של אבני בסיס (חלבונים, סוכרים, שומנים או חומצות בסיס) מתארגנים לידי צבירים בעלי פונקציונליות קריטית לפעילות תקינה של התא.
 

במהירות שיא של שלושה חודשים הספיק בק-ברקאי להקים מעבדה ניסיונית מתפקדת, בעלות הקמה של למעלה ממיליון דולר אשר כוללת ציוד חדיש ומורכב.

 

לתפיסתו של רועי, המחקר הביופיסיקאלי מחייב סינרגיה בין הדיסציפלינות השונות בקמפוס, נושא אשר עומד בראש סדר עדיפיות של האוניברסיטה. הדבר הזה בא לידי ביטוי הן בהשקעה הכספית האדירה ברכישת הציוד המתקדם ביותר בעולם למעבדה, והן בצירופם של מספר חברי סגל בפקולטות השונות אשר כמו רועי, מבצעים מחקר ביופיסקאלי. לדבריו, "העובדה שיש לי שפה מחקרית משותפת עם כל-כך הרבה עמיתים בקמפוס נותנת למעבדה שלי יתרון עצום".

 

רועי, אב גאה ליובל ואלונה נהנה מכל רגע בקמפוס, אך בערבי חמישי הוא לובש את החולצה הצהובה בדרך לעוד משחק של מכבי ת"א.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, רחוב חיים לבנון 30, 6997801.
UI/UX Basch_Interactive