• ראשי
 • זוכי פרס סאקלר הבינלאומי ע"ש ריימונד ובברלי סאקלר בפיזיקה בשנת 2018

  הפרס הבינלאומי בפיזיקה ע"ש ריימונד ובברלי סאקלר מוענק השנה לחוקרים בתחום "תורת השדות הקוונטית-התפתחויות חדשניות  ויישומיהן"

  וועדת השיפוט הבינלאומית לפרס סאקלר במדעים הפיזיקליים החליטה להעניק את פרס סאקלר בפיזיקה לשנת 2018 בתחום "תורת השדות הקוונטית-התפתחויות חדשניות  ויישומיהן", לפרופסור זוהר קומרגודסקי ממכון ויצמן למדע בישראל ומרכז סיימונס לגיאומטריה ופיזיקה בארה"ב, ולפרופסור פדרו ויירה ממכון פרימטר בקנדה והמרכז הבינלאומי לפיזיקה תיאורטית בברזיל, על עבודתם המצטיינת במיוחד בחקר תחומים לא הפרעתיים של תורת השדות הקוונטית.

   

  הפרס מיועד לקדם מצוינות ומקוריות במחקר. הוא ניתן למדענים צעירים עד גיל 40, אשר כבר בשלב מוקדם זה בקריירה שלהם תרמו תרומה ייחודית ופורצת דרך ונמנים עם הצמרת העולמית בתחום מחקרם.

   

  Laureates of the Raymond and Beverly Sackler International Prize in Physics 2018

  פרופסור זוהר קומרגודסקי

  מכון ויצמן למדע בישראל ומרכז סיימונס לגיאומטריה ופיזיקה בארה"ב

  הפרס מוענק לפרופסור קומרגודסקי על ראייתו הרחבה, המעמיקה ויוצאת הדופן ששפכה אור על אספקטים שונים של תורת השדות הקוונטית כמו: זרימות של חבורת הרנורמליזציה, דואלויות ומבנה הפזות, תורות שדה קונפורמיות, תורות שדה אפקטיביות  לשבירה של סופר-סימטריה ושל מיתרים ארוכים.

   

   

   

   

   

  Laureates of the Raymond and Beverly Sackler International Prize in Physics 2018

  פרופסור פדרו ויירה

  מכון פרימטר בקנדה והמרכז הבינלאומי לפיזיקה תיאורטית בברזיל

  הפרס מוענק לפרופסור ויירה על עבודתו החדשנית בתחום האינטגרביליות והשימוש בה לחישוב "גדלים פיזיקליים" בתורת השדות הקוונטית 4=N סופר ינג-מילס ובפרט מימדים אנומליים של אופרטורים, לולאות וילסון ואמפליטודות פיזור, כמו גם גישה חדשה, המבוססת על מטריצת הפיזור, לחישוב אמפליטודות בתורות שדה קוונטיות מסיביות,

   

   

   

   

   

   

  הפרס ניתן מאז שנת 2000. בין הזוכים הקודמים של הפרס נמנים בכירי המדענים בעולם, אשר זכו בפרס בשלבים מוקדמים של הקריירה שלהם, כולל חתן פרס נובל לפיזיקה לשנת 2011, פרופ' אדם ריס, אשר זכה בפרס סקלר בשנת 2004.

   

  טקס הענקת הפרסים והרצאות על-ידי חתני הפרס יתקיימו ביום שלישי, ה-13 במרץ 2018 באוניברסיטת תל-אביב.

   

  המתאמים של פרס סאקלר בפיזיקה לשנת 2018 הינם:

  פרופסור שמעון ינקלביץ ופרופסור מרק קרלינר מביה"ס לפיזיקה ולאסטרונומיה באוניברסיטה תל אביב

  המתאמת המנהלית של הפרס היא גב' נינה וולף sacklerphy@gmail.com, עמה ניתן לתאם ראיונות עם הזוכים.

   

  הזוכים בשנים קודמות >

  אוניברסיטת תל-אביב, רחוב חיים לבנון 30, 6997801.
  UI/UX Basch_Interactive