עינת סולניק

ניווט מהיר:
עינת סולניק

מחקר

עינת היא דוקטורנטית בפקולטה, העורכת את מחקרה – "הקצאת משאבי ציבור בראי הפלורליזם: מנגנון מתן הטבות המס בעבור תרומות שבסעיף 46 לפקודת מס הכנסה" – תחת הנחייתו של פרופסור יורם מרגליות. במחקרה, בוחנת עינת בחינה תאורטית-נורמטיבית את התועלת הטמונה במנגנון כאמור, היא התועלת הפלורליסטית; את מוסדות הציבור הנהנים מן ההטבות, על הטוב שהם מקדמים והמוטב שאליו הם פונים, וכן את התרומות המתקבלות מאת גורמים פילנתרופיים; ובהמשך סוקרת את הדינים החלים באשר למנגנון זה במדינת ישראל ובארצות הברית. על סמך כל אלה היא מציעה בסופו של דבר כמה מודלים אפשריים לעצב באמצעותם את סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

עינת היא בוגרת תכנית המצטיינים החד תחומית על שם עדי לאוטמן באוניברסיטת תל אביב, במסגרתה השלימה בהצטיינות יתרה תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בהיסטוריה של המזרח התיכון ותואר שני בדיפלומטיה. בתוך כך אף השתתפה בתכנית חילופי סטודנטים משך סמסטר אחד בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת אן ארבור שבמישיגן. לאחר מכן התמחתה בלשכתו של שופט בית המשפט העליון, זכרו לברכה,  אדמונד לוי, ועם תום ההתמחות השלימה גם תואר שני במשפטים באוניברסיטת ייל שבקונטיקט. כאשר שבה לארץ עבדה מספר חודשים בוועדת טירקל לחקר אירועי מלחמת לבנון השנייה, וכעבור זאת, משך מספר שנים לסירוגין, כתבה עבור החברה הכלכלית של לשכת עורכי הדין מספר ספרי לימוד קצרים: דיני חוזים, דיני נזיקין, דיני משפחה, דיני קניין, דיני עבודה ומשפט מנהלי.

במקביל ללימודי הדוקטורט פעלה עינת משך שנתיים כעמיתה בתכנית הדוקטורנטים של פורום קהלת; סייעה בהפקת הקורס המקוון של פרופסור מרגליות "צמיחה כלכלית וצדק חלוקתי" באתר הבינלאומי קורסרה; התנדבה, ועודנה מתנדבת, כעורכת דין פעילה, בתנועה למען איכות השלטון, שם, בין היתר, נטלה חלק משמעותי בחשיפת תיק השחיתות החמורה בעניין מרכז הקליטה במבשרת ציון, כמו גם יזמה פרויקט מתגלגל העוקב מזה כשנתיים אחר כספים קואליציוניים ואחר תמיכות הניתנות מכוח תקציב המדינה לעמותות, תאגידים ואינדיבידואלים; ובנוסף, היא מנהלת מזה מעלה משנה בהתנדבות את קבוצת הפייסבוק "עובדות לא חשובות" למען הפצת ידע מהימן וכייפי בשלל תחומים.

קורות חיים מלאים

אוניברסיטת תל-אביב, רחוב חיים לבנון 30, 6997801.
UI/UX Basch_Interactive