מינהל הפקולטה

 

ראש המינהל

שרה פומרנץ

עוזר ראש מינהל

שלומי פרנקו

עוזר ראש מינהל לענייני תלמידים והוראה

יעל יוסף

מזכירת הדקאן

אורלי רוזנברג

מזכירת מורים וועדת מינויים יחידתית

אילה עצמון

מזכירות תואר שני עיוני

אורית קטן

מזכירות מרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים

זהרה הולצבלט

מיכל גורדון קרת

 

טלי חן (חל"ת)

שירלי שקד

מזכירות תכנית תל אביב ברקלי

הדס נטע-חיים

מזכירות תכנית תל אביב נורת'ווסטרן

אורית דרמר

מיכל קאול (חופשת לידה)

מזכירות תלמידים תואר ראשון

שירה אמיר

 

נילי אקריש

 

דפנה דון

 

אביטל יונגרייס

 

לאה לינדר

 

שושנה צורני

עורכת ידיעון ומתאמת קורסים

רוית צלניקר

מזכירת אחה"צ

אליאלה ארנון

מזכירת חדר חומרי לימוד

שרונה צור

המרכז לקידום אפיקי קריירה

עו"ד יעל שחף

מזכירות מינהל וכח אדם

אתי אמזלג

מיכל מרציאנו

ראש צוות מחשוב

זאב קיין

טכנאי מחשבים

משה גולן

אחראית  אתר  אינטרנט

פועה עדן-הולצמן

מנהל הבית

סגן מנהל הבית

דני פתאל

יוסי טפלין

עובדי הבית

יוסי עבדי

עובד יקיר

עובד טכני

יואב נגר

 

 


שעות קבלה

פרופ' רון חריס             - דקאן - באמצעות המזכירה.

 פרופ' ישי בלנק             - סגן דקאן – בתיאום מראש.

גב' שרה פומרנץ            - ראש מינהל הפקולטה - בתיאום מראש.

גב' יעל יוסף                  - ע' ראש מינהל הפקולטה לענייני תלמידים והוראה  - בתיאום מראש

                                        בטלפון 03-6409897 או במייל yaely@tauex.tau.ac.il                  

 

קבלת קהל במזכירות תארים מתקדמים

טלפון 03-6406482,  פקס: 03-6406427

מזכירות תואר שני עיוני: אורית קטן  oritk@tauex.tau.ac.il

בימים  א' ב', ד', ה' בשעות 12:00 - 15:00

בימי ג' : בתקופת הלימודים  בשעות 14:00 – 19:45 ובחופשת הקיץ בשעות 13:00 – 15:00 .

בימי ו' ובערבי חגים– המזכירות סגורה

בתיאום מראש, ניתן לקבוע פגישה גם מחוץ לשעות הקבלה .

מרכז ללימודי משפט מתקדמים: זהרה הולצבלט zoharah@tauex.tau.ac.il

                                                            שירלי שקד             shirleysh@tauex.tau.ac.il

בימים א', ד', ה' בשעות 12:00 - 15:00. בימי ג' בשעות 13:00 – 15:00

בימי  ב': בתקופת הלימודים בשעות 14:00 - 18:00, ובחופשת הקיץ בשעות 12:00 – 15:00 .

בימי ו'  ובערבי חגים – המזכירות סגורה.

בתיאום מראש, ניתן לקבוע פגישה גם מחוץ לשעות הקבלה .

קבלת קהל במזכירות תואר ראשון

בימים א', ב', ד', ה' בשעות 11:00 - 14:30.

בימי  ג': בתקופת הלימודים בשעות 14:00 - 17:00, ובחופשת הקיץ בשעות 13:00 – 15:00 .

בתקופת המבחנים בימים א' – ה' , המזכירות תהיה פתוחה גם בשעות 8:00 –9:00 .              

בימי ו'  ובערבי חגים – המזכירות סגורה.

בתיאום מראש, ניתן לקבוע פגישה גם מחוץ לשעות הקבלה .

מזכירה אחראית לפי שנת לימודים כמפורט להלן:

 

     

לאה לינדר

א

6407750

leal@tauex.tau.ac.il

שירה אמיר

ב

6408350

shiraa@tauex.tau.ac.il

אביטל יונגרייס

ג

6408277

avitaly@tauex.tau.ac.il

שוש צורני

ד

6405351

shoshz@tauex.tau.ac.il

 

בשעות אחה"צ ניתן להיעזר בגב' אליאלה ארנון, מזכירת אחה"צ, בחדר 10 בקומת הקרקע.

בנוסף, ניתן להעזר בפקס: 6407013.

כמו כן, ניתן להשאיר בקשות בתיבת הדואר באמצעות הטפסים המיועדים לסוג הבקשה הנמצאים בתיבה  בסמוך למזכירות סטודנטים ואשר ניתן להורידם  כ א ן

 

חדר הפצת חומרי לימוד ובחינות – גב' שרונה צור טלפון: 03-6406152

שעות הפתיחה: ימים א' - ה' בשעות 11:00 -  12:00, 15:00 - 17:00.

 

מענה קולי ואתר האינטרנט

תלמידים המעוניינים בקבלת המידע המפורט מטה  יוכלו להתקשר לטלפון  6428555 בכל שעות היממה או למצאו  באתר האינטרנט:   .http://www.ims.tau.ac.il 

המידע יכלול:

1.    ציונים סופיים בקורסים והתפלגות ציונים

2.    מידע כללי בנושאי תלמידים

3.    מידע כללי בנושא שכ"ל

4.    מידע אישי בנושאים: פירוט מצב חשבון שכ"ל, מלגות ומימונים והחזרי כספים, לוח בחינות אישי וכו'.

 

הודעות

הודעות  אודות ביטולי שיעור, שיעורי השלמה והודעות שוטפות  ניתן לראות באתר האינטרנט של הפקולטה (מערכת יהלום) בכתובת: http://www.law.tau.ac.il

המידע ניתן לצפייה גם בשלושה מסכים  הנמצאים בפקולטה:

באולם זכויות האדם ליד הכניסה לספרייה, ליד אולם כס המשפט ובקומה ב' .

 


צבעוני בלי מספר

 


מועצת הסטודנטים למשפטים

מועצת הסטודנטים למשפטים הינה עמותה רשומה שהוקמה במסגרת הפקולטה למשפטים, במטרה לקדם את רווחת הסטודנטים בפקולטה ולפעול למען קידום נושאים מגוונים בעולם המשפט. בתחילת כל שנת לימודים נערכות בחירות למועצה, במסגרתן נבחרים שישה נציגים מכל שנה. חברי המועצה הנבחרים, מייצגים את הסטודנטים מול מוסדות הפקולטה וסגל המרצים, ופועלים במקביל במסגרת הכללית של  המועצה.

בראש המועצה עומד יו"ר המועצה והיא פועלת באמצעות שלוש ועדות משנה:

הוועדה האקדמית - מרכזת את הטיפול בנושאים האקדמיים, לרבות תנאי לימוד, בחינות, עבודות, ציונים, רמת הוראה, שמירת זכויות הסטודנטים במהלך תקופת המבחנים, טיפול בתקנון הלימודים עבודה מול המועצה להשכלה גבוהה וריכוז פרויקט "נציגי הקורסים".

ועדת פנים תרבות ורווחה - מרכזת את הפעילות הפנים-פקולטטית בנושאי תרבות ורווחת הסטודנטים, לרבות  מסיבות סטודנטים, איכות הסביבה בפקולטה, פעילויות גיבוש, מועדון הסטודנטים, עיתון הסטודנטים ועוד.

ועדת קשרי חוץ - מרכזת את הפעילות מול גורמי חוץ, לרבות פרוייקט השמת סטודנטים, קשר עם משרדי עורכי דין, קשר עם לשכת עורכי הדין, קיום כנסי ההתרמות המתקיימים בפקולטה בשיתוף מערך ההשמה, קשר עם מועצות משפטים במוסדות אחרים, גיוס חסויות לפעילות המועצה, פעילויות התנדבות למען הקהילה, ליווי תכנית "מבואות משפט" ועוד.

 

מעבר לפעילות הכללית, הנציגים ממלאים תפקיד חשוב במסגרת מסלול הלימודים והקורסים השונים. התפקיד הייצוגי מחייב אחריות, פתיחות לדעות שונות ונכונות לפעול למען הכלל. המועצה שמה דגש על עבודה בשיתוף פעולה עם מוסדות הפקולטה ומנסה לסייע בגיבוש נהלים/דרישות אקדמיות תוך הצגת נקודת המבט של הסטודנטים לגבי העניין הנדון.

המועצה מעודדת יוזמות של סטודנטים בנושאים מגוונים ומסייעת בארגונם. כמו כן, פועלת המועצה בערוץ "פורום הסטודנטים למשפטים באוניברסיטאות" המורכבת מיושבי ראש המועצות בארבעת האוניברסיטאות שם מובילים תהליכי עומק על שינוי אופי מקצוע והלימודים וכן מתגייסים למאבקים שונים ושת"פ בכל זירות העשייה הסטודנטיאלי.

 

  

פרוייקטים מיוחדים של המועצה

"מבואות משפט" ­– אחת מתכניותיה המובילות של המועצה היא תכנית "מבואות משפט" - תכנית להדרכת משפטים בבתי ספר. תכנית זו פועלת למען הטמעת ערכי המשפט בחברה. בתכנית מועסקים עשרות סטודנטים כמדריכים מדי שנה, החל מהשנה השנייה ללימודיהם.

במסגרת התכנית מועבר שעור שבועי במשפטים לתלמידי כיתות ד' – י"א וכן מתקיימים סיורים בבתי משפט ובאוניברסיטה ומועלה משפט מבוים ע"י התלמידים בתכנית.

 

פרוייקט השמה – מועצת הסטודנטים למשפטים פועלת לאורך השנה על מנת לסייע לסטודנטים בתהליך מציאת מקום התמחות. הפרוייקט כולל כנסי התמחויות אליהם מגיעים עורכי דין מהשורה הראשונה בארץ על מנת לספר על התמחות בתחומי המשפט השונים וכן כנס ובו ייעוץ וטיפים לקראת תחילת ההתמחות.

 

משרדי מועצת הסטודנטים למשפטים: בניין הפקולטה- חדר 011 בקומת המרתף.

 טלפקס: 6405153.  כתובת דואר אלקטרוני:lawyor@post.tau.ac.il

כתובת אתר אינטרנט:  www.lawstudent.co.il

 

 

הל"ב במשפט

פרויקט סיוע משפטי לנזקקים

הל"ב - התנועה למלחמה בעוני בישראל (ע.ר.), היא תנועה חברתית התנדבותית של משפטנים אשר מטרותיה הן צדק לכל אדם, הגברת הערבות ההדדית בחברה בישראל ושינוי סדר העדיפות הלאומי.

עיקר פעילותה של התנועה למלחמה בעוני הוא בהפעלת פרויקט "הל"ב במשפט" שהוא פרויקט ההתנדבות המשפטי הגדול בישראל, במסגרתו פועלים מאות סטודנטים למשפטים ועורכי דין, המעניקים סיוע משפטי חינם למיעוטי יכולת במגוון תחומים, במוקדי סיוע בכל רחבי הארץ.

ההתנדבות פתוחה לסטודנטים החל משנת לימודיהם השניה וכוללת עבודה משפטית מעשית בתחומים משפטיים שונים כגון: הוצאה לפועל, ביטוח לאומי, דיני עבודה ועוד.

 

כתובת דואר אלקטרוני : tau@halev.org.il

כתובת אתר התנועה      : www.halev.org.il

 

"פרויקט גל"

פרויקט גל הינו פרויקט סטודנטיאלי התנדבותי אשר הוקם בשנת 2005 תחת החזון של יצירת מקסימום פרטים המשפיעים על שיפור סביבתם והחברה, תוך נקיטת יוזמה אישית, יצירתיות וחתירה מתמדת לצדק חברתי. הפרויקט פועל בקרב סטודנטים בדגש על סטודנטים למשפטיים ב-5 מוסדות לימוד: אוניברסיטת ת"א, אוניברסיטת בר אילן, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת חיפה והמכללה למנהל.

 

מטרת הארגון הינה קידום יזמות חברתית-משפטית באמצעות מגוון רחב של כלים בדגש על כלים משפטיים. פעולת הארגון מתבצעת בצוותי עבודה המורכבים מסטודנטים למשפטים (בשיתוף פעולה עם גופים נוספים). כל אחד מהצוותים פועל במשותף לקידום יוזמה חברתית שונה. כלל הצוותים מלווים ע"י רכזי הפרויקט ואנשי מקצוע (ביניהם אנשי אקדמיה, משפטנים ואישי ציבור) המסייעים לצוות בהשגת הידע המקצועי הדרוש לקידום היוזמה. הארגון כולו פועל תחת המנכ"ל (המנהל הארצי) והוועד המנהל.

 

ייחודו של "פרויקט גל" למול שלל הארגונים החברתיים הקיימים נשען על כמה היבטים, שהחשוב מביניהם הוא היותו ארגון יזמות חברתית, אשר המתנדבים היזמים מהווים את החלק העיקרי והחשוב ביותר בו. כל צוות הוא מעין ארגון עצמאי של יזמות חברתית באופן שבו מזוהה עוולה חברתית, נחקר ומאופיין הפער, מתוכנן ומפותח הפיתרון ולבסוף גם מובילים צוותי הפרויקט למימוש הפיתרון באמצעות סל הכלים העומדים לרשות הארגון. כמו כן הארגון מתאפיין במגוון הנושאים הרחב בהם הוא עוסק, ביכולתו להשיג הישגים ארוכי טווח, באפשרות הניתנת למתנדבים לקדם נושאים הקרובים לליבם, ובכך שהוא מהווה כר להתפתחות של הסטודנט ותפיסותיו החברתיות תוך כדי הפריה הדדית בצוותי העבודה.

 

לאחר מספר שנות פעילות קצרות, הוביל הפרויקט לשינויים בעולם הצרכנות, איכות הסביבה, זכויות עובדים ושוויון חברתי. הארגון פועל תוך קידום הצעות חוק בכנסת, ייעוץ וקידום יוזמות מול משרדי ממשלה, ניהול מאבקים משפטיים וציבוריים, קידום שיתופי פעולה עם מועצות מקומיות ובאופן רחב וכולל – הובלה של שינויים חברתיים. הבסיס להצלחת המיזמים והפרויקט כולו ברמה הארצית הוא הנחישות והאסרטיביות של היזמים – אמונה  ברעיון וביכולת הצוות לקדם אותו מהווה את הבסיס לפעילות בארגון .

 

 

תכנית האוריינטציה לתלמידי שנה א'

מרכז: רואי צור royzur@mail.tau.ac.il

הפקולטה למשפטים פותחת את שעריה מספר ימים לפני תחילת שנת הלימודים וחונכת את תכנית האוריינטציה לתלמידי שנה א'. מטרת תכנית האוריינטציה היא להקל על קליטת תלמידים בפקולטה. במסגרת התכנית יוענקו לתלמידים כלים בסיסיים הכרחיים לתחילת הדרך בלימודי המשפטים. התכנית כוללת שבוע הכנה מרוכז במהלכו חונכי משפט, שהם תלמידי שנים מתקדמות בפקולטה, ינחו וידריכו את תלמידי שנה א'.  במהלך שבוע האוריינטציה יערכו התלמידים הוותיקים לתלמידים החדשים היכרות עם הפקולטה, עם שיטת הלימוד והדרישות האקדמיות ועם עולם המשפט הישראלי. בהדרכת חונכי המשפט, בקבוצות קטנות, שיתבססו על קבוצות מסלולי הלימוד, ילמדו התלמידים על מבנה התואר והאפשרויות שפרושות בפניהם במהלך הלימודים, קריאת פסק דין בקריאה מודרכת, מיומנויות חיפוש במאגרים משפטיים, וכן מיומנויות ראשוניות של למידה וכתיבה משפטית ואקדמית. 


 

המרכז לקידום אפיקי קריירה

מנהלת המרכז: עו"ד  יעל שחף

הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב, בשיתוף אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב ומועצת הסטודנטים של הפקולטה, החלה בשנת הלימודים תשס"ט 2009-2008 בהפעלת  מערך השמה להתמחות אשר מטרתו לסייע לסטודנטים במציאת מקום התמחות איכותי לכל אחד ואחת מתלמידי הפקולטה, וזאת כחלק ממכלול השירותים המוענקים לסטודנטים בפקולטה.

 

תכנית ההשמה להתמחות,  מיועדת ללוות את תלמידי הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב בכל שלבי הליך מציאת ההתמחות: החל ממתן מידע כללי לגבי סוגי ההתמחות הקיימים בשוק והליך מציאת ההתמחות המתאימה, דרך הפצת מידע פרטני על מקומות ההתמחות המובילים, עובר לתיאום ראיונות למועמדים במשרדים בהם הם מעוניינים להתמחות, וכלה במעקב אחר הקליטה וההשתלבות במקומות ההתמחות השונים.

 

המרכז לקידום אפיקי קריירה  של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב פועל בשיתוף פעולה מלא הן עם הגורמים העוסקים בהשמת מתמחים בשירות הציבורי והן עם משרדי עורכי הדין המובילים במשק. בסיוע המרכז, ובזכות ההכרה הכללית ברמתם המקצועית המעולה של בוגרי הפקולטה, מתאפשרת השתלבות קלה של בוגרי הפקולטה במקומות ההתמחות האיכותיים ביותר, וזאת באופן ההולם את מעמדה של הפקולטה כמוסד הלימוד המוביל בתחום המשפט בארץ.

 

פרטי הקשר הם כדלהלן: חדר 04 בפקולטה למשפטים, טלפון 03-6408717, פקס 03-6409150 מייל hasamalaw@post.tau.ac.il .

פעילויות המרכז לקידום אפיקי קריירה  מפורסמות על גבי לוחות המודעות, ובאמצעות הודעות מייל הנשלחות לציבור הסטודנטים. כמו כן, מודעות דרושים במגוון תחומים (התמחות ציבורית או מסחרית, טרום התמחות, עבודות סטודנטיאליות ועוד) מועלות באופן שוטף לאתר ג'וב-לס בכתובת:

http://www.law.tau.ac.il/Heb/JobLess .

תלמידי הפקולטה מוזמנים לפנות לעו"ד יעל שחף בכל עניין הקשור למערך ההשמה, וכן לבקר באתר המרכז לקידום אפיקי קריירה בכתובת http://www.law.tau.ac.il/Heb/hasama.