ידיעון תשע"ב

קישוט

שימו לב: לוח הבחינות יפורסם בתחילת חודש ספטמבר.

הקדמה

באתר זה מרוכזת רשימת ההקבצים הבינתחומיים. כל הקבץ בין-תחומי מנסה לבחון נושא מזוויות ראייה שונות ובאמצעות גישות מחקריות שונות.

אם עניין לך בפסיכולוגיה ופסיכואנליזה ובה בעת גם בלימודי ישראל, אם חפצת בלימודי תרבות דיגיטאלית בצד לימודי דתות ואֵל, אם פוסט מודרניזם משתלב אצלך עם לימודים אמריקניים, אם גורל הסביבה והאקולוגיה אותך טורד וצדק חברתי את נפשך מצודד, אם עניין לך כתרבות בזהות יהודית וישראלית ובמגדר ולימודי נשים, ברטוריקה וגם בתולדות המאה העשרים – פתוחה בפניך דלת הלימודים הרב-תחומיים. אם במדעי החברה חשקה נפשך, ואל ההיסטוריה של המדעים והרעיונות תמריא רוחך, אם בתחום תרבות הילד הנך מסוקרן ואינך יודע לאן לפנות – לכאן או לשם, אזי – נשמח להפגש בתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח, מקום שהנפשי והשכלי מרחיבים תחומם.  

ברוב ההקבצים יש לתלמידים אפשרות ללמוד סמינריון בשלב האחרון בלימודיהם.  תלמידי התכנית מגיעים לסמינריון עם רקע שונה מזה של תלמידי החוגים הדיסציפלינריים.  עליכם לברר בקפידה את דרישות הקדם (תנאים מוקדמים) של כל סמינריון. הקפידו לעשות זאת כבר בשלב בחירת ההקבצים ותכנון הלימודים. כך תחסך מכם עוגמת הנפש שיש בקושי למצוא סמינריון מתאים או בתחושה שאינכם מוכנים כראוי לסמינריון.  לא ניתן ללמוד שני סמינריונים באותו הקבץ.

לתשומת לבכם: הקבץ לימודי מזרח אסיה, ניתן לפתוח רק בסמסטר א'  והוא ללא סמינריון.

הקבץ מדעי החברה, גם הוא ללא סמינריון ולכן אי-אפשר לבחור בשני הקבצים אלה ביחד.

הקבץ מורחב: קיימים מספר הקבצים בין-תחומיים, בהם ניתן ללמוד הקבץ מורחב בהיקף של 36 ש"ס במקום הקבץ נוסף ללא סמינריון. תלמידים המעוניינים ללמוד הקבץ מורחב יגישו בקשה לועדת ההוראה של התכנית, בתום שנה א', לפני הרישום לקורסים. המעבר אפשרי על סמך ציוני שנה א'.

רשימת ההקבצים המורחבים:  הקבץ בין יהדות לישראליות: זהות, חברה, תרבות; הקבץ לימודי אירופה; הקבץ לימודי נשים ומגדר; הקבץ לתולדות המאה העשרים; הקבץ צדק חברתי; הקבץ היסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות; לימודי דתות; תרבות הילד; הקבץ לימודי ספרד, פורטוגל ואמריקה הלטינית.

ענין אחרון: הקורסים שמחוץ לפקולטה למדעי הרוח, המשולבים בהקבצים, נועדו להעשרה כללית ומספר המקומות בהם מוגבל.  לפיכך, כל תלמיד יכול להירשם לקורס אחד בלבד ממין זה בכל הקבץ, בשנים ב'-ג'.

מבנה הלימודים וסדריהם מוסברים ב"ידיעון הפקולטה למדעי הרוח", באתר  הפקולטה  ואתר החוג  - http://www.tau.ac.il/humanities/general-studies/

צוות התכנית עומד לרשותכם. נשמח לסייע לכם בכל דרך שתהפוך את לימודיכם באוניברסיטה לחוויה מעשירה ונעימה.

אנו מאחלים לכם שנת לימודים פוריה ומוצלחת,

צוות התכנית הרב-תחומית במדעי הרוח

 

התכנית הרב-תחומית במדעי הרוח,
הפקולטה למדעי הרוח, רמת-אביב, ת"ד 39040,תל-אביב 69978.
טלפון: 06409072-03;
פקס':  6406904-03

מועדי קבלת קהל:
ימים א',ג',ד' בשעות 13:00-10:00
יום ב' בשעות 14:30-10:00

בניין גילמן, חדר 322

gstudies@post.tau.ac.il

עמוד זה מתוחזק על ידי צוות המחשוב This page is maintained by Humanities WebMaster הצהרה Disclaimer

אתר זה מומלץ לצפיה בדפדפנים firefox או internet explorer בגרסה 7 ומעלה.